Mnoho lidí sní o založení vlastního webu. Zdá se to poměrně jednoduché, zvláště když dnes již k tomu nepotřebujete znalosti programování ani peníze. Existuje totiž poměrně velké množství společností, které nám nabízí hosting i vytvoření webu zdarma, jen s tou podmínkou, že na něm budou umístěny reklamy.

 

Ovšem jen málo z těchto internetových stránek se stane úspěšnými. Obvykle je to proto, že jejich majitelé dělají některou ze zásadních chyb, které jim mohou nejenže pěkně znepříjemnit život, ale také značně snížit návštěvnost. Co bychom tedy neměli dělat?

 

možné rozložení reklam na blogu

 

V první řadě je to prozrazení příliš mnoha osobních informací. Rozhodně bychom zde neměli zveřejňovat žádné své citlivé údaje, jako například naše adresa či telefon, a už vůbec ne takové, jako je třeba rodné číslo. Pokud se s námi budou chtít lidé spojit, můžeme uvést náš e-mail Zde je vhodné poznamenat, že je dobré si založit speciální pro tuto příležitost, a nezveřejňovat náš hlavní, a už vůbec ne ten pracovní. Tak budeme mít tyto věci oddělené. Rozhodně bychom zde z důvodu bezpečnosti neměli ani předem ohlašovat, kdy pojedeme na dovolenou například do zahraničí. Tím totiž zároveň oznamujeme, že náš domov bude v tu dobu prázdný, což může vytvářet příležitost pro zloděje.

 

šablony vzhledu webové stránky

 

Pokud jde o obsah webu, pak zde platí, že bychom neměli zveřejňovat vše, co chceme, najednou. Je dobré dávkovat jej postupně, neboť v případě, že dojdou novinky, stále budeme mít materiál ke psaní článků. Nic totiž neodradí návštěvníky tak, jako web, na který nebylo například již několik týdnů či měsíců nic přidáno.

 

Také bychom měli moderovat diskusi pod našimi články, pokud ji povolíme. Často se totiž může zvrhnout nežádoucím směrem, a je rozhodně dobré zasáhnout. Také se mohou objevit osobní útoky či dokonce výhrůžky, a proti tomu musíme vždy rázně zakročit.

 

Jistě, dodržet to vše není snadné, avšak věřte, že nakonec se to rozhodně vyplatí.