Klidně se vám může stát, že vám voda uniká do zdiva a vy si toho jen tak nevšimnete. Ale závada může být někdy rychlejší, než se zdá. Pokud si toho všimnete a uvidíte na zdi mokrou mapu, měli byste zbystřit, že asi není všechno úplně v pořádku tak jak byste si mysleli. Může to být únik vody anebo to taky nemusí znamenat nic, ale i tak byste to neměli brát na lehkou váhu, a tak se o to začít zajímat. Například zavolat instalatéra, který by vám mohl provést detekci úniku vody https://www.kanalizace-instalateri.cz/unik-vody. Teď když je období dešťů, tak bychom měli kontrolovat sklepení, jelikož se tam kolikrát nashromáždí voda.

instalater

Alespoň u nás. Skoro pokaždé, když opravdu moc prší, tak vždy chodíme kontrolovat sklep, jestli není zaplavený. A pokaždé ano. Našim sousedům se nedávno stala taková nemilá věc. A to taky přímo ve sklepě. Soused vyprávěl mému příteli, že mu tam kape trubka, která už je stara, rezivá, ale že ještě chvíli vydrží. To ano. Ale co je chvíle? Den, dva, měsíc, rok? Ono klidně to tak být může. Ale taky to tak být nemusí a pak bohužel budete muset řešit nějakou katastrofu s vodovodními trubkami. Na víc, taková prasklina nemusí být jenom na viditelném místě, ale taky může být někde ve zdivu.

instalater

Pokud se vám něco takového stane, tak určitě se podívejte i na zdivo, zda tam neuvidíte nějakou mapu. Jen si dejte pozor, pořádně si promyslete, jaký budete mít postup. Necháte to tak ležet a chvíli počkáte, jak dlouho to vydrží anebo zavoláte instalatéra, který vám váš problém pomůže vyřešit a zkontroluje i unik vody. Bylo by nemile, kdyby to opravdu prasklo a měli byste celé dolní podlaží zatopené. To už jsou potom škody vyšší, než když si zaplatíte instalatéra. Taky jestli jste opravdu ruční, tak si praskliny můžete taky opravit sami, ale to bych moc nedoporučila. Přeci jenom instalatéři jsou zruční a šikovní, vyučení v oboru. A další taková poznámka, prasklina může být taky ještě neviditelná na zdech, tak sami zřejmě nepoznáte, kde by vám voda mohla ještě unikat.