Levné ubytování v Českých Budějovicích – to je nepřeberné množství možností trávení volného času v přírodě na kole, pěší turistikou nebo při splouvání Vltavy. Ne vždy se ale vydaří počasí.

Co dělat, když prší

Naplánujete si dovolenou v Českých Budějovicích, a ono se zrovna zatáhne, anebo dokonce souvisle prší. Deštivé počasí nebývá zrovna oblíbené v situaci, kdy máte před sebou konečně vytoužené volné dny, a meteorologická předpověď není zrovna příznivá, ale nevěšte hlavu. Nudit se tu nebudete jak v samotném městě, tak i v jeho okolí.

Zámek Hluboká nad Vltavou – je pochopitelně za slunečného počasí krásnější, ovšem krása novogotické architektury vám neunikne ani za deště. Většinu času stejně strávíte v interiéru zámku a v přilehlém zámeckém skleníku, a máte-li zájem dopřát si něco k snědku, zajisté vás osloví některá z blízkých restaurací.

Českobudějovické centrum – deštivé počasí přímo láká objevovat tajemná zákoutí historické městské zástavby. Doporučit bychom vám mohli např. restauraci Pavlač nebo některou z čajoven a kaváren na Hradební či České ulici, ovšem výběr restauračních zařízení je tu velmi bohatý a jistě si sami dokážete vybrat.

budějovický plavecký stadion

Výlet do Českého Krumlova a na závěr plavecký bazén – zatažená obloha neubírá kouzlu českokrumlovského zámku s rozsáhlou zámeckou zahradou a objektem jízdárny. Doporučujeme spojit návštěvu zámku s prohlídkou městských uliček s renesančními fasádami domů, a kdo má rád opravdovou romantiku, vypraví se do Krumlova z Budějic vlakem. Na závěr dne můžete namožené svalstvo relaxovat v městském bazénu na Sokolském ostrově.

zámek v Třeboni

Třeboň – déšť vám může poskytnout i další zajímavé okamžiky v Třeboni při prohlídce zámku, pohledu z vyhlídky městské radnice a chcete-li si užít koupel s vířivkou a krásným výhledem na okolní přírodu, pak byste mohli navštívit bazén v Bertiných lázních, anebo bazénový komplex v lázních Aurora, na břehu rybníka Svět.