Ne každý z nás má vždy dostatek finančních prostředků na to, aby mohl vést civilizovaný a bezstarostný život. Spíše opak je pravdou – nejednou musíme počítat každou korunu a někdy se ani při tom sebeusilovnějším počítání nedopočítáme. Tedy leckdy a leckomu nezbývá než konstatovat, že zkrátka nemá na to, aby si pořídil vše, co je potřeba, respektive dost možná ani to nejpodstatnější, co je potřeba alespoň pro holou existenci.

A jak se řeší takové potíže finančního rázu? Každý pochopitelně koná po svém, podle toho, co považuje za nejrozumnější řešení vedoucí k nápravě onoho nepříjemného stavu. Jenže ne vždy se to setká s úspěchem. A pak může přijít vhod nějaká ta půjčka.

mince na stole

Proč by ne? Půjčky jsou tu přece od toho, aby pomáhaly lidem přečkat těžké časy. Jenže než si někdo usmyslí, že si půjčku vezme, měl by si dobře promyslet, jakou. Aby se nespálil, respektive aby se zbytečně neucházel o něco, co se mu stejně nakonec nepoštěstí získat.

Vzít si totiž půjčku například v bance znamená nutnost doložit kdeco. Zkoumají se tu i žadatelovy příjmy, i registry dlužníků, nejednou tu chtějí vidět dobře vypadající daňové přiznání a naopak nechtějí vidět, že by žadatel měl na krku exekuce nebo další nesplacené půjčky. Pravidla jsou tu přísná a jen tak někdo neobstojí. Zejména ten, kdo má hluboko do kapsy.

peněženka a bankovky

A tak je často nejrozumnější volbou spíše americká hypotéka bez registru. U té se totiž na tom před okamžikem uvedeném zase až tak moc nelpí, prověřování žadatele je tu o poznání jednodušší a rychlejší. Protože tu stačí jenom mít příjmy postačující na splácení a zaručit se za řádné vrácení všech půjčených prostředků nemovitostí.

I jenom to stačí k tomu, aby tu žadateli půjčili. A to třeba až sedmdesát procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti, jež lze následně splácet třeba až celých dlouhých třicet let. A to za podmínek, jaké by člověku v nesnázích sotva někdo jiný nabídl.

3/5 - (1 vote)