Bydlet ve svém je snem snad každého z nás. Každý by chtěl mít svůj byt či dům, který by mu trvale patřil, ze kterého by ho nemohl nikdo nikdy vystěhovat a ve kterém by byl svým vlastním pánem. Jenže to je pro mnoho našinců pouze sen, je to utopie. A to proto, že podobné soukromé nemovitosti sice k sehnání jsou a výběr je tu nemalý, jenže i pouhý letmý pohled na jejich ceny naznačuje, že si na něco podobného našinec jen tak nevydělá. A mnohý z nás si na to dokonce nemá šanci našetřit, ani kdyby se rozkrájel.

mince spoření

A pokud už je pak pro někoho zcela vlastní nemovitost nad jeho možnosti i v případě, že by uvažoval o nějaké té hypotéce, existuje naštěstí i levnější alternativa, jíž je družstevní byt. I taková nemovitost může člověku prokazovat naprosto dokonalé služby, pouze s tím rozdílem, že zde dotyčný není vlastníkem takového bytu, ale jenom podílníkem na nemovitosti vlastněné více lidmi.

Ovšem i tato alternativa bývá hodně drahá. A proto leckdo usiluje o to, získat takový družstevní byt s pomocí hypotéky.

mince eura

Najít hypotéku na družstevní byt však nebývá zase až tak snadné, tuto většina finančních institucí nenabízí. A to právě proto, že se zde člověk nestává výlučným majitelem konkrétního bytu, a to mnoha finančním institucím nevyhovuje. Ale přesto se i zde výjimky najdou a hypotéka družstevní byt Fahd.cz zaplatit pomůže. Pouze s tím rozdílem, že se zde na pořízení takového typu nemovitosti půjčuje jenom menší část jeho ceny, obvykle jen třicet až padesát procent, a i úročení je tu o něco nevýhodnější než u nemovitostí pořizovaných do soukromého vlastnictví.

Ale i tak jde o významný typ nebankovní hypotéky. Protože možnost získat družstevní byt je nad zlato pro ty, kdo na soukromou nemovitost nemají šanci dosáhnout, a přesto potřebují někde bydlet. Toto je ideální řešení pro mnohé z nás. A dost možná i právě pro vás.