Dovolená u moře je pro všechny z nás symbolem léta. Děti se na moře těší celý rok a rodiče s nimi. Jenže bohužel mnoho lidí zapomíná na to, že pláž u moře není louka u rybníka a je potřeba tomu trochu uzpůsobit vybavení, které si budete brát s sebou.

I když si běžně celé léto vystačíte s opalovacím krémem s ochranným faktorem SFP 15, u moře to stačit nebude. Vyberte si kvalitní opalovací krém s minimálním ochranným faktorem SPF 30, pokud máte malé děti tak raději SPF 50. v ideálním případě voděodolný, abyste se nemuseli po každém koupání znovu mazat. I tak se ale raději vyhněte přímému polednímu slunci, které je skutečně silné.

pláž s palmou

Další nezbytnou část vybavení na pláž je slunečník nebo stan, který vám poskytne aspoň kousek stínu. Nespoléhejte se na to, že si ho v případě nutnosti půjčíte, zájemců je vždy hodně a zásoby hotelových pláží nejsou neomezené.

Když jste chráněni před sluncem, je čas myslet na trochu pohodlí. Budete-li v hotelu a budete-li mít k dispozici soukromou pláž, pravděpodobně budete mít možnost si zapůjčit i lehátko. Ale ne vždy je to možné, tak sis sebou raději zabalte deku nebo plážové karimatky, které mají termoizolační vrstvu a ochrání vás před žhavým pískem.

A když je řeč o žhavém písku, nezapomeňte na plážové boty, ideálně abyste v nich mohli i plavat v moři. Rozhodně nebudete chtít chodit po rozpáleném písku bez bot a ani ve vodě to není úplně bezpečné, kromě ostrých kamenů a mušlí byste mohli nechtěně šlápnout i na mořského ježka. A to dokáže pořádně zkazit dovolenou.

pláž u hotelu

Jestli vás čeká hotelová pláž s all-inclusive barem, máte vše vyřešené a můžete si svou dovolenou v klidu užít. Pokud budete trávit dny na veřejné pláži, nespoléhejte na to, že se vám vždy podaří nakoupit občerstvení na místě. Je lepší si nakoupit vše, na co máte chuť, předem. A pro tyto případy se na dovolenou vybavte i termotaškou, která vám pomůže udržet potraviny a nápoje po celý v ideální teplotě.

Dovolená u moře není žádná věda, má to být především pohoda, slunce a koupání. A když budete dobře připravení, užijete si dovolenou snů.