Hawaii je synonymem pro slova jako pohoda, klid, požitkářství nebo dobrou náladu. Proč tedy jednou nevypadnout z práce, kde jste každý den ve stresu a užít si klidnou atmosféru tohoto souostroví?
 surfování a vlny
Souostroví se skládá ze sopečných i korálových ostrovů. Najdeme zde malebné pláže ale i pohoří s deštnými pralesy. O faunu nebo floru tedy není nouze. Můžete vidět např. obrovské želvy nebo i druhy endemitů, kteří se nevyskytují nikde jinde na světě než právě zde. Na tomto souostroví můžete zažít všechny klimatické pasy naši planety, a i proto je zde flora tolik rozmanitá. Zajímavostí je, že zde nežijí žádní jedovatí hadi, pavouci nebo jiná havěť. Jediné, co zde můžete potkat, jsou stonožky, jejichž kousnutí údajně dokáže způsobit velké bolesti. Když budete mít štěstí, můžete narazit dokonce na ohrožený druh husy Nene nebo vzácnou rostlinu Silversword. Mezi další zajímavé zvíře patří i havajský tuleň.
 
V tomto ráji se můžete vypravit kdykoliv. Teploty jsou tu skoro celý rok stálé a výkyvy se zde objevují opravdu jen výjimečně. Srážky nabírají na intenzitě především v prosinci, ale není to nic radikálního, dají se přirovnat srážkám v České republice. Nejvíce se doporučuje letět na dovolenou v období letních prázdnin a měsíců kolem letních prázdnin. Vše záleží hlavně na tom, jestli chcete trávit čas u pláže anebo cestovat po ostrovech a procházet národní parky, dešťové pralesy, poznávat kulturu místních obyvatel a pochopit styl života v ráji.
 
Kauai – nejnavštěvovanější ostrov. Ačkoliv turisté málokdy navštěvují ostrov, kde je nejvíc srážek na světě, na jedné straně hor tohoto ostrova se nachází nejdeštivější místo na světě, kde prší každý den. Tento ostrov je označován jako jedno z nejkrásnějších míst světa.
 
Oahu – najdeme zde hlavní město Hawaie, Honolulu. Dalším místem, které zde musíte navštívit, je například pláž Waikiki, která je významná hlavně pro příznivce surfování.
 pláž Hawaii
Pokud budete chtít toto souostroví navštívit, nemusíte utrácet obrovské peníze. I zde se dá sehnat ubytování kolem 45 dolarů za noc, ovšem nesmíte hledat ubytování v nobl hotelech a hned u pláže nebo centru města.
 

 

3.2/5 - (4 votes)