Krásný a zářivý úsměv nikdy nevyjde z módy. Barva a odstín zubů je do určité míry ovlivněn naší genetikou. Nicméně v průběhu života se jak barva, tak odstín mohou měnit, jelikož jsou závislé na tom, jak se o zuby staráme a co za potraviny konzumujete. Toužíte po oslnivém úsměvu, kterým se pyšní nejedna celebrita? Čtěte pozorně dál!

Vyhněte se červenému vínu

Časté pití červeného vína může nepříznivě ovlivnit barvu vašich zubů. Z toho důvodu, pokud usilujete o více bílé zuby, je dobré vyhnout se časté konzumaci tohoto nápoje. Jestliže jste milovníci dobrého červeného vína, s klidem si jej můžete dopřát několikrát do týdne, avšak následně po konzumaci se doporučuje zuby umýt.

Pozor na kávu

Stejně jako častá konzumace červeného vína i tento nápoj může způsobit, že vaše zuby již nebudou tak zářivě bílé jako kdysi. Spoustu lidí si nedokáže představit začátek svého dne bez šálku kvalitní černé kávy. kávová zrna

Přestaňte kouřit

Jak je známo, kouření sebou přináší mnoho zdravotních rizik a ve spoustě ohledech působí velice nepříznivě na celkové zdraví člověka. Jedním z negativních dopadů kouření je rovněž žloutnutí zubní skloviny či nehtů na rukou, proto je dobré s tímto zlozvykem přestat co nejdříve.

Na cestě za bílými zuby se snažte omezit konzumaci kávy na minimum.

Správná péče o zuby

Vhodná technika čištění zubů, pravidelné kontroly u zubaře a na zubní hygieně zakončují naše rady pro bělejší zuby. Se správnou technikou čištění zubů vám nejlépe pomůže váš dentista. Obloukem se vyhněte pastám či práškům na bělení zubů s přídavkem sody, která velice nepříznivě působí na sklovinu.

zubní pasta na kartáčku

Poslední výzkumy rovněž ukazují, že pasty s přídavkem černého uhlí nemají na bělení zubů téměř žádný vliv. Z tohoto důvodu je nejlepší poradit se o bělení zubů s lékařem. Zubař Liberec 2KDENT nabízí profesionální služby a poradenství. Zde se můžete poradit o bělení zubů profesionální cestou, které je mnohem účinnější než bělící pasta a proužky.

4.2/5 - (8 votes)