Pro někoho noční můra pro jiného běžný denní doplněk, za který se nemusí stydět. Jak vidíte tento prvek právě vy? Chcete nebo potřebujete srovnat zuby a bojíte se podobného zákroku?
V tom případě vás ubezpečíme, že se není čeho obávat.
Rovnátka už nejsou v dnešní době jenom strašákem, který by strašil malé děti, ale i dospělé, ale jedná se o běžnou součást denního života. Zejména pokud si vyberete typ, který je takzvaně neviditelný.

rovnátka fixní

Rovnání zubního chrupu

Dítě, student nebo dospělý? Muž či žena? Každý si může nechat narovnat chrup, pokud s ním není spokojený nebo pokud je to prospěšné ze zdravotního hlediska. Rovnání zubů je profesionální činnost, kterou provádí pouze odborníci na ortodoncii. Ovšem může jít opravdu o jakéhokoliv klienta, pacienta. Jak o ženu, tak i o muže, o dospělé nebo o děti. Všechny věkové kategorie mají tuto oblast zpřístupněnou.
Snímatelné typy

  • Mladší pacienti – preferují rovnátka s obrázky, barevné a veselé. Snímací typy se dají takto krásně přizpůsobit, aby se dětem líbily a viděly v nich něco hezkého.
  • Neviditelné typy – tento druh si velice oblíbili dospělí. Jedná se o moderní, průhledné, snímací typy, které jsou téměř neviditelné. Krásnou ukázkou je invisalign.

rovnátka
Dalším způsobem rovnání chrupu je možnost fixních rovnátek.
Fixní – stálé neboli napevno

  • Fixní ortodontické přístroje mohou být v barvě kovu.
  • Dalším druhem jsou estetické.

Důležitá je počáteční konzultace i následná péče o chrup

  • Nejprve se začíná počáteční konzultací, kde musí být řečeno, o jaký úkon se bude jednat. Nejprve se prodiskutuje, co pacienta trápí a následně, jak by se to dalo vyřešit. Provede se základní vyšetření, následují otisky a rentgenové snímky.
  • Nesmíme zapomínat ani na následnou péči o chrup. Dentální hygiena je velice důležitá a v žádném případě by se neměla podceňovat.
  • Na co se nakonec můžete těšit? Úsměv plný krásných a zdravých zubů. Navíc budou hezky rovné. Už nebudete muset skrývat svůj úsměv.