Lidé naprosto pochopitelně netouží po problémech. A když po nich netouží, snaží se jim logicky vyhnout. Nebo je aspoň co nejrychleji vyřešit, pokud se už do potíží dostanou. Což platí samozřejmě i pro potíže související s nedostatečným finančním zajištěním.

Jakmile někdo začíná cítit, že mu co nevidět nechtěně dojdou peníze, začíná proti tomu obvykle něco dělat, a když už nezbývají finance žádné, pak už s tím něco dělá každý, na koho podobný problém dolehne. Protože nemít dostatečné příjmy je nepříjemné, a nemít ani úspory, kterými by se daly nedostačující příjmy kompenzovat, je už skutečně zlé. To už se prostě musí udělat něco, co podobný nepříznivý osud změní k lepšímu.

krabička s mincemi

A jak se podobné ekonomické těžkosti řeší? To si člověk třeba vezme nějakou tu půjčku…

Jenže to se daleko snáze řekne, než udělá. Půjček máme sice na výběr všude kolem dost a dost, ale dostanou je obvykle jenom ti ze žadatelů, kteří dokážou náležitě prokázat svoji ochotu a schopnost je splatit. Zatímco ti ostatní prostě ostrouhají, mají smůlu. Stačí i jenom o trochu nižší příjem žadatele, než jaký je od bankovních úředníků očekáván, stačí i jeden jediný pomalu zapomenutý záznam v registrech dlužníků, související s něčím dříve nesplaceným, a rázem je půjčka odmítnuta. Stejně jako může být žádost zamítnuta z dalších všemožných důvodů, vzbuzujících v bankách pochybnosti o solventnosti žadatelů o pomoc.

dům a mince

A když se některým ze žadatelů nedaří uspět u bank? Když tito nedostanou snad žádnou bankovní půjčku? Ani to nemusí být ještě tragédie. Zažádat se dá přece i o nebankovní hypotéky, které se poskytují za daleko snáze splnitelných podmínek.

Takovou nebankovní hypotéku získá bez problémů ten, kdo má nějaký nemovitý majetek, kterým by za ni mohl ručit, a pochopitelně ten, kdo je schopen ze svých příjmů splácet. A takových lidí u nás je!