Souboje s váhou jsou známy po celém světě, ať už ženám, ale také i mužům. Existuje spousta různých diet, z nichž většina nezabírá, nebo se po jejím vysazení kilogramy vracejí zpět. Problémem ovšem není dieta jako taková, ale životní styl. Člověk by se neměl měsíc omezovat, a poté se zase vracet k špatně zaužívanému stravování. Pojem zdravá výživa nemá s dietou moc společného, ačkoliv něco by se jistě našlo. Nejde totiž jen o to zhubnout, ale vyměnit tuky za svalovou hmotu, naučit se žít zdravě, a krásné tělo si i udržet. Co tedy dělat, čemu se vyhnout, a čím si můžete pomoct?

miska s jídlem

Stop drastickým dietám

Vysazení té, či oné složky z jídelníčku zkrátka nikdy nebude dlouhodobě fungovat. Člověk by měl jíst pravidelně, zdravě, ale občas si i dopřát, aby nenastal zkrat v podobě přejídání. Drastické diety založené na hladovění sice na chvíli zafungují, ale kromě jojo efektu, který se později rozhodně dostaví, si také můžete způsobit velkou zdravotní újmu. Chcete-li přejít na stravování, které může fungovat dlouhodobě, chutná, ale je i účinné, rozhodně se zaměřte na fitness jídlo.

Nahrazujte

Pokud je váš jídelníček složen primárně z nezdravých surovin, zkuste je nejprve nahradit. Místo pečiva z obchodu si můžete doma upéct zdravý a chutný semínkový chléb. Smažené vyměňte za pečené, nebo připravujte na páře. Nezdravé cukry a tuky v podobě sladkostí hravě nahradíte dobrotami v podobě ovoce, ořechů, nebo chutných zdravých koktejlů.

zdravá snídaně

Nebojte se doplňků stravy

Ačkoliv jsou někdy dost haněny, jsou doplňky stravy skvělým pomocníkem při hubnutí, víte-li, které zvolit. Nejúspěšnější variantou na trhu jsou produkty Goodly, které obsahují velké množství zdravého proteinu, jsou skvělé chuťově, podporují zdravé fungování organismu, a nahradíte jimi třeba i svačiny.

Pohyb

Na pohyb však nesmíte zapomínat. Ne každý máš čas, nebo energii se denně dřít ve fitku, ale krátká procházka, jízda na kole, nebo každodenní rozcvička dělají zázraky.