Přemýšlíte nad tím, že byste si pořídili do vaší ložnice novou a hlavně pohodlnou postel? Pak jste rozhodně na té správné adrese. Pokud jste se ještě nerozhodli pro tu správnou, pak byste měli pokračovat ve čtení dále.
Určitě i vy v posteli trávíte velkou spoustu času. Málokdo ví, že se při spánku regeneruje až 90% našich sil a to jak po stránce psychické tak i fyzické. Právě tohle je tím hlavním důvodem, proč se zabývat výběrem té nejlepší postele vůbec. Nic nesmíte podcenit.
Kromě pohodlí je ale potřeba zaměřit se také na velikost a v neposlední řadě také na vzhled.
mladík s kávou v posteli
Co se týká rozměrů, rozměr by měl vždy odpovídat místnosti, ve které se bude postel nacházet. Průchod by kolem ní měl zůstat minimálně 600 mm. Takovou optimální šířkou je 180 cm. Samozřejmě si ale můžete pořídit postel větší. Vyrábí se i takové, které mají 200×200 cm. Postele 200×200cm se hodí do větších ložnic.
Málokdo ví, že šířku postele určuje rám, který bývá většinou o pět centimetrů širší a to na každou stranu.
Taková délka postele závisí hodně na výšce osoby, která bude postel užívat. Obvyklá délka bývá 200 cm.
Je třeba myslet také na výšku. Ta se dá ovlivnit hned několika faktory. Jak? Například vhodným roštem nebo vysokou matrací. Za vhodnou výšku se považuje 500 mm.
Jestli je něco, na co se lidé dívají hned, co postel uvidí, pak je to materiál. Co se týká barevných provedení, ty jsou velmi rozmanité. Výběr vždy závisí na vkusu každého z nás.
tác se snídaní v posteli
Pokud se rozhodnete pro postel z masívu, pak jistě neuděláte chybu. Tento typ postele do vaší ložnice přinese alespoň kousek přírody. Levnější variantou jsou ty, které jsou vyrobeny ze smrku nebo borovice. Jestliže byste raději zvolili buk nebo dub, pak je potřeba počítat s tím, že jsou dražší ale za to kvalitnější.
Zaměřte se také na konstrukci. Ta je důležitá zejména proto, že se podílí na stabilitě postele.