Jdete si v klidu po ulici, čekáte, než přejede auto, ale co to?  Ono přejelo něco, co vypadalo jako auto, ale jako by ho někdo v půlce usekl. Přední sedadla, mini kufříček a nic. V lepším případě je toto vozidlo třídvéřové a vyvine rychlost asi jako slabší motorka. Mohou ho dokonce řídit řidiči, kteří ještě nejsou plnoletí a mají řidičské oprávnění na motorku.

auto smart

Tak co to tedy je? Je to auto, nebo motorka s plechy okolo řidiče a spolujezdce? A kam se do toho dává nákup na týden? Nebo třeba basa piva? A co velký pes? No, ten asi bude muset běžet uvázaný za zrcátko vedle tohoto vozítka.

Z druhé strany je nutné uznat, že takové mini autíčko je jako dělané pro pohyb ve městě. Všude se s ním dobře vejdete při parkování, zvládne uvézt menší nákup a dokonce i ještě jednoho pasažéra. Další jeho výhodou je nízká spotřeba pohonných látek, často se tyto vozítka vyskytují na elektřinu, což je ještě více ekologické. No, pro přepravu po městě a krátké popojíždění mimo město na krátké vzdálenosti je to super autíčko, které někomu může připadat jako dětská hračka. Jediná věc, které bych se trochu obávala je bezpečnost při srážce s jiným vozem, například off-roadem. To bych potom nechtěla vědět, jak dopadl řidič tohoto malinkého vozu. Je to malý velký vůz, připomínající někomu možná pojízdnou nákupní tašku, na jiného působí trochu směšně. Ale nezapomínejte, že jeho majitelé si ho vybrali z určitého důvodu, který my neznáme a může to pro ně být prototyp ideálního vozu do města a dojíždění do práce, ideálním spojením úspory, ekologie a pojízdnosti.
auto věž

A na pohled vlastně ani nevypadá tak hrozně, vypadá jako prostě maličké auto, které má čtyři kola, volant a určitý motorový pohon, takže je v každém případě lepší, než chodit po městě sem tam pěšky, tahat mnoho tašek a potom se s nimi vláčet prostředky MHD domů. Co myslíte?


4/5 - (6 votes)