Co místnost to jiné požadavky na osvětlení, jinak to není ani v případě ložnice. Ta je místem, kde lidé relaxují, odpočívají a v neposlední řadě se každou noc odebírají do říše spánku. Klidný a ničím nerušený spánek je pro nás nesmírně důležitý, tomu bychom měli uzpůsobit i světelné podmínky. Jak tedy navrhnout osvětlení, ale vyhovovalo ve všech směrech a mělo pozitivní účinky na naší psychiku?Bodové osvětlení

V každé místnosti bychom měli začít centrálním světlem, jedná se o jedno decentní světlo nebo menší lustr se stínítkem. Centrální světlo by mělo bez problému osvětlit celý prostor. Pokud máte v ložnici nižší stropy, zaměřte se na takové, které vás nebude oslňovat.

Dále je potřeba zvolit ideální ton světla, pro ložnici se nejvíce hodí teplý odstín bílé. Právě tento odstín působí šetrně na lidské vnímání a navozuje příjemnou atmosféru. Ložnice je však místem, kde si s jedním centrálním světlem nevystačíme, zvláště v případě kdy ještě před usnutím sáhneme po dobré knížce. V takovém případě je potřeba noční stolky opatřit doplňkovým osvětlením v podobě menších lampiček.

Noční lampičky by měly být vždy opatřeny stínítkem, které zabraňuje nepříjemnému oslňování. I v tomto případě volíme teplý odstín světla, který navozuje pocit uvolnění. Pokud před usnutím ještě rádi zalistujete v oblíbené knížce, volte noční lampičky s polohovacím systémem, s kterým budete na písmenka lépe vidět.Světlo na čtení

Jak vyřešit osvětlení ve skříni? Pro tyto účely je nejlepší bodové osvětlení. Žárovky e27 Lightpark jsou pak ideálním řešením na osvětlení menších prostorů, jako je vnitřek šatní skříně. Ideálním řešením je, pokud koupíte šatní skříň už s vestavěným osvětlením, díky kterému budete mít přehled o uloženém oblečení.

Efektně vypadají i LED D pásky, které slouží jako kulisa při sledování filmu nebo v případě, kdy nechcete usínat v absolutní tmě.