Snažíte se již dlouho zredukovat svou váhu a nedaří se vám dosáhnout požadovaných výsledků? Dost možná děláte něco špatně, v čem se nejčastěji chybuje? 

Jídlo není nepřítel, ani když se snažíme zhubnout aneb v čem nejčastěji chybujeme

Věčné téma diet a hubnutí je rozsáhlé, možná jste už přečetli tolik rad a tipů, zkusili jste nespočet různých diet a stejně se vám zhubnout zatím nepodařilo. Právě drastické diety, odmítání určitých druhů potravin nebo jen stres z toho, že to nejde, vám může úplně zhatit plány a opravdu se v jednom bodě hubnutí nakonec zastaví. Na diety se tak raději vykašlete, zkuste najít svou vlastní cestu a rovnováhu v tom, co jíst a kdy. 

pexels-photo-5965954

Žádné přehnané cíle 

Ještě než se změnou jídelníčku a cvičením začnete, zkuste si představit, co vlastně od nového životního stylu čekáte. Nikdy si však nedávejte přehnaně velké cíle, můžete být nakonec zklamaní. U někoho jde hubnutí rychle, u někoho pomaleji, na to má vliv především fungování metabolismu. Potřebujete ho přirozeně nakopnout? Pak si vybírejte chytře potraviny, konzumujte hodně zeleniny a vsaďte na potraviny, které umí rozproudit metabolismus. Využívejte koření, například chilli papričky, popíjejte zelený čaj a místo sladké tyčinky si dejte ke svačině ananas. Pomalu vyřazujte nezdravé a tučné potraviny, ale v případě, že vám chybí vaše oblíbená omáčka s knedlíky, dejte si ji, nikdy si nic úplně nezakazujte. 

Pohyb je samozřejmě také důležitý, jen o něm to ale není, jak se mnozí milně domnívají. Pohyb je doplněk, nikdy jen díky němu nezhubnete. Strava dělá opravdu hrozně moc, v podstatě to stojí na tom, aby člověk pochopil, že jíst se musí všechno, jen vyváženě a v malých porcích. No a samozřejmě také pravidelně. I během hubnutí byste nikdy neměli pociťovat hlad. 

pexels-photo-5971871

Jak moc chcete zhubnout

BMI index Bmikalkulacka vám bude užitečným pomocníkem, díky BMI indexu totiž můžete snadno zjistit, jak na tom jste s váhou, co se týče odborné tabulky, tento údaj je jakýmsi ukazatelem i odrazovým můstkem, pokud máte váhu v normě, nemusíte se zbytečně mučit dietami, malá změna jídelníčku udělá po pár týdnech také hodně. I když jsou pak v dnešní době hodně populární nejrůznější diety, pokud chcete hubnout přirozeně, nevyhýbejte se určitým potravinám ani například lepku nebo pečivu. Celozrnné pečivo je totiž skvělým parťákem při hubnutí a tak je nesmysl se mu obloukem vyhýbat. 

V podstatě vám k docílení skvělé postavy chybí jen notná dávka odhodlání, výdrž a přijetí faktu, že jíst se může všechno. Vždy ale všeho s mírou, velký pozor si dávejte především na cukry a svačinky řešte chytře, například zdravými tuky, které najdete v oříšcích. 

4/5 - (5 votes)