Toužíte-li po zajímavém zážitku, dost možná vás zaujme nová úniková hra z Pardubic. Jedná se o intelektuální zábavu, která dokáže uhranout kdekoho.

Nejen pro intelektuály

Vzhledem k tomu, že dnes hlavně mladá a střední generace tráví většinu svého volného času primárně před obrazovkami, a to ať už těmi od počítače, tak televizními, případně mobilních telefonů, zdálo by se, že veškerá zábava se v dnešních časech bude odehrávat pouze ve virtuálním prostředí. Přeci jen, lákadel je zde více než dost. Možnost pařit od nevidím do nevidím s ostatními lidmi pomocí internetu ve hrách, jejichž grafické ztvárnění pomalu atakuje realitu, je velice lákavé i pro jedince, kteří o tomto příliš mnoho neví. A vidíte, i tak se najdou i jiné nové formy zábavy, které dokáží mladší generace zaujmout.

Dva dílky

Nemají však podobu pouze deskových her, které jsou v posledních několika dekádách také velice populární, ale v escape game Pardubice enigmaescape.cz. Jde o velice zajímavý druh zábavy, který však nesází na akci a fyzické schopnosti jedinců, ale právě naopak. Úkolem je používat primárně intelekt, což může být pro někoho problém.

Poslední díl skládačky

Zajímavé hádanky

Základem každé podobné únikové hry je vždy vyřešit určité množství hádanek a obecně jde o to, aby se všichni hráči dostali pryč z uzavřeného prostoru, a to ať už má formu zamčeného pokoje, případně jeskyně. Takto napsané to zní možná trochu jako nuda, ale skutečně se jedná o hru, která dokáže velice pobavit. Není nutné pro její úspěšné zdolání být členem mensy nebo mít vystudované tři vysoké školy. Na znalosti se tu nehraje, důležitější je přirozený intelekt, který zde najde velmi velké uplatnění.

Jak už bylo naznačeno o pár řádků výše, nejedná se o hru pro jednoho, ale více hráčů. To může být pro někoho problém, jelikož přemluvit lidi, aby se vydali z virtuálního prostoru do toho reálného, není jednoduché. Ovšem komu se to podaří, ten se bude pravděpodobně královsky bavit. Není však třeba brát s sebou pouze jedince stejné věkové kategorie. Vzhledem k tomu, že se ve hře nenachází nic vyloženě škodlivého, mohou si ji užít i nezletilci.