Při nákupu si musíme dát pozor hned na několik věcí, takže jestli nemáte s těmito přístroji dosud žádné zkušenosti, dejte si pozor dvojnásob. Všechny důležité parametry si shrneme právě v tomto článku. Prvním je velice důležitý výkon. Ten zajišťuje dostatečné otáčky za minutu. Pokud bude mít přístroj slabý motor, tak při broušení tvrdšího dřeva nenabídne dostatečnou rychlost a pohodlí. Dále si zjistěte celkovou brusnou plochu, na které pás působí. Na větší ploše to určitě oceníte než se trápit ručním pilníkem s malou plochou. S tím souvisí i nasazování a upínání brusného pásu. Mělo by být jednoduché a časově nenáročné. Nyní má většina těchto zařízení regulaci otáček.
dřevěná deska
Bosch PBS 75 AE
Zařadil bych ji určitě do těch kvalitnějších, takže pro hobby použití je naprosto dostačující. Její výkonný elektromotor disponuje příkonem 750 W, který zajistí dostatečné otáčení pásu. To v praxi znamená, že bruska s lehkostí obrousí i velkou plochu tvrdého dřeva. Brusná plocha je 76 mm na 165 mm. Výše jsem zmiňoval snadné nasazování pásu. To zde je, a navíc se pás při práci sám vyrovnává, takže nehrozí nepříjemné křivení ani posunutí k jedné straně. Na stranu se nasadí filtr, do kterého proudí všechny piliny a prach. Obzvláště při používání se mi líbila přední ručka, protože zajistí pohodlný a pevný úchop. Já i většina uživatelů bych ji vřele doporučil, jediné mínus je malý objem nádoby na piliny.
broušení kamene
Makita 9910
Díky svému zpracování nabídne velice přesné broušení až k okraji pásu.  I tento přístroj má automatické vyrovnávání pásu. Pokud si k ní dokoupíte příslušenství, tak ji lze použít jako pevnou brusku, kterou jednoduše připevníte ke stolu. Oproti předešlé má výhodu nižší váhy, a to skoro o 0,9 Kg. Její pás se otáčí rychlostí 270 otáček za minutu. Uvnitř je speciálně přidaná turbína větráku pro lepší odsávání pilin. Technicky udávaný příkon je 650 W.