Je všeobecně známo, že nadváha má velmi negativní vliv na lidské zdraví. Může vést ke vzniku mnoha civilizačních chorob, mezi nejčastější náleží cukrovka neboli diabetes. V rámci redukce váhy se nabízí hned několik variant. Typická klasická dieta nemá pozitivní efekt na lidský organismus a zejména se jedná jen o velmi krátkodobý účinek. U běžných diet nastává po skončení záludný jo-jo efekt.

fitness

Adekvátní řešení nabízí proteinová dieta. V tomto směru se jedná o dietní metodu, která je uznávána i z lékařského pohledu. Pro viditelný výsledek a udržení si váhy je zapotřebí dodržet jistá pravidla. Jen v případě zodpovědného přístupu, kdy je zapotřebí dodržet základní podmínky, má proteinová dieta smysl a dostaví se velmi záhy viditelný výsledek. Což zvyšuje motivaci v tomto hubnoucím procesu pokračovat.

Podstatný vliv na celkový dietní program má bezpochyby pitný režim, který je velice důležitý. Ideální je denní příjem tekutiny okolo dvou až tří litrů neochucené vody, případně konzumace neslazeného zeleného nebo černého čaje. Kdo se neobejde bez kávy, zde platí, že pouze černá zrnková káva bez cukru a mléka. Adekvátní je též káva bez kofeinu.

Znamenitou službu prokáže konzumace zeleniny. Dieta má tři fáze a pro každou fázi je povolená konzumace odlišného druhu zeleniny. Při této dietě lze zeleninu jíst jako přílohu k proteinovým jídlům i mezi jídly.

Důležitá je pravidelnost v jídle. Odstup mezi konzumací jednotlivých proteinových jídel by se měl pohybovat v rozmezí tři až čtyři hodiny. Poslední jídlo by mělo být zhruba 4 hodiny před spaním.

svačina

Fyzická aktivita

I v rámci této hubnoucí metody je nutno zařadit pohybovou aktivitu, která má blahodárný účinek v mnoha směrech. V první fázi ketodiety je vhodné pokračovat v započatých aktivitách a není vhodné zavádět nové. Oproti tomu ve druhé a třetí etapě je reálné zařadit nové pohybové aktivity.

Přestože není při této dietě striktně nařízena sportovní aktivita, její zařazení má pozitivní vliv. Hubnutí bude efektivnější a zejména uděláte maximum pro své zdraví.