Vyznat se dnes v autožárovkách vyžaduje buď řadu osobních zkušeností, anebo studovat materiály výrobců na webových stránkách. Zní to sice poněkud nadneseně, ale trh je nasycen mnoha výrobci a většina z nich svůj výrobní program rozšířila na produktové řady pro denní i noční svícení, zaměřené na preferenci životnosti, či pro výrazně delší osvětlovací dráhu předních světlometů. Rozdíly v jednotlivých typech mohou být značné, není tedy žárovka, jako žárovka. Vyloučíme-li riskantní nákup neznačkových halogenů, můžeme se přidržet tradičních spolehlivých výrobců Osram a Philips.
modré Audi.jpg

Specifika autožárovek Philips

· Výrobce Philips se může pochlubit tím, že jako jediný na trhu nabízí autožárovky vyrobené z křemičitého odolného skla, které nepraská při extrémních mrazech a v letním vedru. Tento typ skla zároveň chrání žárovku před působením UV záření.
· Životnost produktů je na prvním místě a výrobce se netají tím, že nabízí na trhu nejvýkonnější homologované světelné zdroje. Homologaci podléhají všechny typy, a to ve všech zemích Evropské unie.
šedý mercedes.jpg
· Firma působí na trhu od roku 1914 a vývojové oddělení se zabývá inovací v oblasti spolehlivosti a efektivity vyrobených kusů. Cílem je nabídnout zákazníkovi nadstandardní služby za dobrou cenu, s možností prodloužené záruky.
· Podle statistik je každý druhý nový vůz vyroben s žárovkami Philips a všechny automobilky s touto značkou spolupracují i na vývoji světlometů.
· Žárovky v průběhu svícení nepoškozují světlomet a chrání jej před zažloutnutím a před působením UV záření, jelikož toto světelné spektrum nevyzařují.
kulatá světla vozu.jpg
· Velký důraz je kladen na geometrickou přesnost osvitu, což je způsobeno velmi přesným posazením žhavícího vlákna. Díky tomu je světelný paprsek dostatečně dlouhý a zároveň neoslňuje protijedoucí řidiče.
· Výrobní proces probíhá pod přísným dohledem, aby byl dodržen certifikát dle norem EU (ISO 14001, ISO 9001, QSO 9000.)

3.2/5 - (5 votes)