Na stránkách bezpečné cesty naleznete hordy materiálů nápomocných k úspěšnému složení zkoušky. Avšak vědomosti nejsou všechno. Znalosti musíte mít k písemné části a následně zdolat praktickou část, která je pro mnohé velikým zádrhelem. Výše zmíněné webové stránky tedy kromě písemností vyprodukovali simulační hru jízdy autem.

ilustrace autodromu

Express Courier je celý název hry. Žáci si nejen, že si procvičí znalosti dopravních předpisů v praxi, ale také se pobaví. Hodně dospívajících či dětí ve školním věku hraje hry v podobě jízdy autobusem, taxíku a podobných dopravních prostředcích. Konkrétně se může jednat o Bus driver anebo City car driving, který je založený na podobném cíly jako Express Courier.

Již jsme zmínili, že hra na www.bezpecnecesty.cz je v české verzi. Pokud tedy budete hledat něco takového, stáhněte si rozhodně tuhle. Vše je dokonale přizpůsobenu českému terénu. Specifická česká označení jak už to měst, dopravních značek, obchodů a dalších. Před jízdou si vyberete auto s reálnými fyzikálními zákonitostmi a během jízdy si dávejte pozor na přestupky. Počínaje nedáním předností v jízdě přes překročení maximální rychlosti v dané lokaci. Setkáte se i s těmi nejnebezpečnějšími dopravními komplikacemi, které mohou nastat. Zkrátka zkusíte si reálný provoz bez sešlápnutí pedálu.
řidič v autě

Pro větší zábavu si můžete zkusit 3D autodrom, který opět naleznete na výše uvedených stránkách. Tuto aplikaci nemusíte stahovat, stačí jediný klik a otevře se Vám v novém okně. Zase máte na výběr vozidla s reálnou fyzikou. Zakusíte si chování vozu na sněhu, mokru či suchu. Vymodelují se zde situace jako například smyk, délka brzdné dráhy či prudké stoupání. Také je zde možnost vybídnout přátele na závod kolem celého okruhu autodromu.

Hlavním důvodem proč si vyzkoušet autodrom jsou systémy ABS,ASR,ESC. Především ten antiblokační a tedy ABS. Ten nám zabezpečuje stabilitu a ovladatelnost vozidla. Vše souvisí s fyzikou. Příkladem je ztráta přilnavosti pneumatik k povrchu silnice při prudkém zabrzdění vozidla. V tomto případě dojde k zablokování kol.