Není nic horšího, než řešit neustále spory jednoho patra s druhým, jenom proto, že spolu ani v životě nemluvili, pouze slyšeli od toho jednoho, co tu už nepracuje, že to jsou pěkné hyeny. Vy jako majitel nebo jako HR manažer máte za úkol nejen vytvářet zisk ve své peněžence, ale tvořit také příjemné pracovní prostředí a hlavně pro zvýšení produkce chcete určitě to, aby všichni vaši zaměstnanci alespoň minimálně spolupracovali, ideálně s nadšením – to však není možné nikdy, to vám zaručíme.
 ruce týmu

Párty, sláva, alkohol

Není nic jednoduššího než uspořádat večírek pro své zaměstnance, ať se pěkně poznají a trochu se ta trpká atmosféra osladí. Samozřejmě, asi tím nejlepším nápadem není udělat večírky dva, pro „řádové“ dělníky a ty top manažery. Ideálně si udělejte jeden velký, ať se pozná nadřízený s podřízeným a také navzájem. Na začátek vymyslete nějaký ten program, při kterém se všichni alespoň trochu zabaví a pokud si myslíte, že na nějaké soutěže a programy jsou vaši zaměstnanci staří, tak podceňujete chuť zaměstnanců se bavit.
 

Společné aktivity

Ideální jsou veškeré hry, kdy se mohou zaměstnanci vybít, ideálně proti sobě. Například paintball nebo sportovní utkání je naprosto ideální pro ten typ dusné atmosféry, kde je prostě třeba vyprášit někomu kožich – nesmíte se ale potom zlobit, že se všichni zaměřili na vás, přece jen je dobrá malá sebereflexe tu a tam.
 mladý tým

Vytvořte příjemnou „zónu klidu“

Občas je prostě práce moc a je zdrcující a člověk si zkrátka potřebuje odpočinout – není nic jednoduššího než zřídit v nějaké místnosti odpočinkovou zónu, tam to pěkně vymalovat a dát tam pár sedaček, nějakou knihovnu a nechat tam ty lidi si občas odpočinout nejen od práce, ale i od vás.
 
Samozřejmě, pokud se bojíte, že spíše pracovní morálka klesne, možná byste se měl jako majitel nebo manažer zamyslet, zdali doopravdy splňujete ten typ toho správného šéfa nebo jste spíše ten až komický „boss“ z amerických komedií.