Rozlehlá zahrada skýtá mnoho možností využití, přičemž na výběr je skutečně z celé řady řešení, jež vám pomohou vyplnit prázdná místa.


 


Jednou z oblíbených možností je pořízení si bazénu, který během horkých letních měsíců dozajista oceníte a budete rádi za tuto investici. Bazén přitom může být zabudovaný či nadúrovňový, na výběr máte z mnoha tvarů a provedení. Vhodné je rovněž poupravit okolí vzniklé koupací plochy, například vydlážděním a umístěním lehátek.


jezírko na zahradě


Zvažujete-li vodní prvek na vašem pozemku, nemusí se jednat nutně o bazén, mnozí z nás ocení kupříkladu i jezírka či rybníček. V nich můžete chovat kupříkladu určité druhy pestrých ryb a zasadit vodní rostliny. V takto koncipovaném místě pak může vzniknout skvělá relaxační a oddychová zóna, stačí vysadit potřebnou zeleň a umístit lavičky k posezení. Zárukou vám bude uklidňující zvuk vody, příjemný stín a chlad.


 


Oblíbené pergoly


 


Další možností, jak využít volného prostranství je pořízení si pergoly či altánu. Ty se těší velké popularitě, jelikož vznikne příjemné místo k setkání s rodinou či přáteli, ale také vlastní útočiště, oáza klidu, kde budete moci usednout kupříkladu s knihou či dobrou kávou. Vhodné je celé posezení zastřešit a vybavit pohodlným, kupříkladu proutěným nábytkem. Součástí přitom může být kupříkladu i gril či krb. Pergolu tak budete moci využívat i za chladnějších večerů.


 


Máte-li děti či vnoučata, můžete počítat i s výstavbou nejrůznějších hracích stanovišť, ať už se bude jednat o houpačky, prolézačky, pískoviště či zahradní domky.


květiny v altánu


V neposlední řadě lze zmínit také okrasné skalky. Zde můžete vytvořit oku lahodící obraz pomocí vhodné instalace kamenů a okrasných sazenic, užít můžete také plastiky. Celou skalku pak můžete dozdobit kupříkladu i solárními světýlky, která budou za tmy vše ozařovat. Vyhrát si také můžete s chodníčky a cestičkami, které mohou být vysypány pískem, kamínky, nebo mohou být vydlážděny.


4/5 - (2 votes)