Podzimní údržbu zahrady a její přípravu na zimu máte v těchto dnech jistě již hotovou nebo ji dokončujete. Neúprosně se však blíží adventní čas a doba Vánoc a nejen vaše domácnost, ale i dům a zahrada si zaslouží výzdobu. Vždyť právě dům a zahrada jsou nejvíce vidět a mohou tak u kolemjdoucích podpořit tu správnou vánoční atmosféru.
V sousedním Německu a Rakousku je vánoční výzdoba zahrad a domů již samozřejmostí, v posledních letech ovšem ani u nás nezaostáváme. Můžeme se ale u našich sousedů stále ještě inspirovat. Zatímco v centrech měst zajišťuje výzdobu ulic místí radnice, v okolních čtvrtích a v malých městech a vesnicích utváří kouzelnou atmosféru Vánoc právě především výzdoba jednotlivých domů, zahrad a předzahrádek.
vyzdobený vchod
Při výzdobě exteriéru domu můžeme začít již při tradičním mytí oken tím, že vyrobíme nebo si necháme vyrobit u profesionálních květinářů a zahradníků ozdobné truhlíky. Truhlíky můžete naplnit hlínou, pískem nebo speciální hmotou a napíchat do nich jako základ chvojí, popřípadě jej doplnit mechem. Pak už záleží čistě na vaší fantazii, jak truhlíky dozdobíte. Můžete použít různé mašle, umělé květiny, vánoční ozdoby a jiné komponenty, kterých je na našem trhu velký výběr. Pro navození zimní atmosféry je můžete jemně nastříkat umělým sněhem. Umělý sníh se také velmi dobře hodí na výzdobu okenních tabulek. Pokud na okenní tabulky nechcete použít umělý sníh, můžete je ozdobit různými motivy vystřiženými z papíru. Vystřihování ozdob velmi baví děti, které vám tím mohou také s výzdobou pomoci.
ozdobené truhlíky
Při výzdobě nezapomeňte také na vchodové dveře. Hodí se na ně různé vánoční věnce, nebo výzdoba ve tvaru zvonu, hvězdy a podobně. Velmi luxusně působí také vysoké květináče naplněné chvojím a ozdobené vánočními dekoracemi. V posledních letech je na trhu také dostatek skřítků a sobů různých velikostí a stylů, které u dveří uvítají každou návštěvu.
Na výzdobu zahrady můžete použít různé světelné řetězy nebo světelné koberce omotané na různé keříky. Řetězy mají zpravidla různé funkce svícení, od měnění barev přes různé rychlosti blikání až po stálé svícení.

4.5/5 - (4 votes)