Čekáte miminko a už nastal ten správný čas si jít vybrat kočárek? Rádi byste měli nový, protože se jedná o věc, kterou miminko používá denně a vlastně může sloužit až několik let? Potom bychom vám rádi doporučili ty nejlepší kousky ve skvělém designu a samozřejmě za dostupnou cenu!

V dnešní době je nabídka na trhu skutečně široká, takže je třeba se zaměřit na konkrétní představy a požadavky. Mohlo by se totiž zdát, že je vše velmi jednoduché, co by mohlo být na kočárku, že? Některé jsou ovšem velmi těžké, jiné vhodné do terénu, některé mají poměrně malé nebo nízké korby, jiné jsou celkově nízké a člověk se u nich musí hrbit.

praktický kočárek

Základním, od čeho byste se měli odrazit, je výběr kombinace. Můžete volit například dva v jednom nebo praktickou trojkombinaci, která se často zákazníkům doporučuje, protože mají do setu jak korbu pro malé miminko, sportovní kočár pro větší dítě a zároveň vajíčko, které vydá za autosedačku v prvních měsících života miminka. Trojkombinace kočárek bude určitě skvělá volba. Dalším důležitým bodem jsou kola – zda chcete nafukovací, otočná přední kolečka (díky nim se s kočárkem snadněji zatáčí a má kvalitnější řízení, v případě potřeby lze otočnost zablokovat aretací) nebo jestli máte jinou představu.

spokojené miminko

A tím to určitě nekončí – důležité jsou též například bezpečností popruhy a zábrany – především u sportovního nástavce, protože tou dobou, kdy ho bude dítě používat, už bude větší, zvědavější a bude mít tendenci se zvedat či z kočárku vystupovat – proto je vhodné mít bodové pásy, které ho bezpečně udrží v sedě a nevypadne za jízdy ven. Pásy jsou důležité také v případě autosedačky, aby byly nastavitelné a mohli jste volit pro čerstvě narozené miminko, i pro to půlroční, které ještě nebude moci jezdit v klasické autosedačce. Pak už přicházejí na řadu ty příjemnější věci, jako je volba barvy či vzoru, výběr typu košíku pod kočárkem pro odkládání drobnějšího nákupu nebo potřeb pro dítě. V kombinaci bývá také často pláštěnka, síť proti hmyzu a také taška na kočárek, která je velmi praktická.