Víte vůbec, co je to informační technologie? Pokud jste informační technolog, a tak jistě víte, co to znamená všechno vědět o počítačích a vše okolo nich. Já sama jsem vždycky chtěla být informační technolog. Jenomže jak už to bývá, ne vždy se všechno člověku splní, co si přeje. A bohužel ani mně se to nepodařilo. A celý svůj život jsem chtěla být něco, jako můj děda. A můj dědeček se velice dobře vyznal v počítači. A i když je z generace, která by se vůbec asi neměla ještě dokonale vyznat v počítačích a informační technologii, tak můj dědeček byl pravý opak. Mého dědečka bavily počítače a úplně ho fascinovaly.

Doma mám dva počítače.

Proto se taky už jako čtyřicetiletý přihlásil do různých kurzů o počítačích, aby se o nich dozvěděl opravdu více. A řeknu vám, že mého dědečka počítače opravdu tak fascinovaly, že se rozhodl, že se tomu bude věnovat více a profesionálně. A tak přečetl opravdu nespočet knih a udělal celkem padesát dva kurzů a školení. Takže podle mě je padesát dva kurzů a školení dědečkovi opravdu hodně a pomohlo mu to k jeho snu. A nakonec vyučoval informační technologie na střední škole a potom vedl taky dva kluby a jeden kroužek, který si sám udělal, aby mohl dál vyučovat. A podle mého názoru byl dědeček opravdu profesionál.

Technologie jsou úplně všude.

A navíc taky je to velká výhoda v tom, že můj dědeček to dělal s láskou a taky se štěstím a s pochopením. A pokud některé dítě třeba nechápalo něco o počítači nebo informacím technologii, tak mu dědeček vždycky opravdu rád vyhověl. A mně se tohle líbilo, protože jsem si řekla, že můj dědeček je takhle opravdu hodný a poctivý. A tak samozřejmě bude mít taky více zájemců o jeho kurzy, které se věnují právě počítačům a další počítačové technologii. A když to tak vezmu, tak dnešní doba přeje připraveným. Hlavně ten, kdo dnes rozumí skvěle počítačům, tak má v každém zaměstnání velké výhody. To je můj názor.