Lidé se rozcházejí v názorech na počítačové hry. Někteří se domnívají, že jejich užitečnost a kladný dopad jsou nulové, jiní v nich vidí samé výhody. Ať už je Váš pohled jakýkoli, nelze zapřít existenci pozitiv i negativ, které se k nim vážou.
Většina her vyžaduje perfektní soustředěnost, děti jsou tedy nuceni od útlého věku vnímat několik faktorů pro co nejlepší výkon, čímž se učí zaměřit na vícero okolností zároveň. Získanépozorovací dovednosti jsou následně schopni aplikovat i v reálném životě, a to především v krizových a stresových situacích.
Vzhledem k tomu, že často také obsahují prvky cizích jazyků a někdy až vynucenou komunikaci mezi spoluhráči k dosažení daného cíle, osoba si nevědomě rozšiřuje slovní zásobu a pevně zapamatovává fráze, čímž dostává motivaci ke zlepšování se v potřebném jazyce.dětská pozornost na počítač.jpg
Samozřejmě trávením času na počítačovém zařízení se s ním dotyčný učí také manipulovat a zacházet s jeho vybavením. Tím získává náskok v IT oboru s aktuálně značnou budoucností.
Mnoho videoher mimo jiné obsahuje placené prvky a obchody s vlastní měnou. Mladší část populace tím získává první zkušenosti s nákupy a zdokonaluje svou finanční gramotnost. Snaží se šetřit na jisté produkty, uvědomuje si hodnotu platidla, shromažďuje ji za určité činnosti a je vystavována volbě investicí.
Užitečné jsou také z hlediska rozvíjení týmového ducha. K odnesení výhry je zkrátka občas potřeba spojit síly s ostatními a spolupracovat.herní konzole.jpg
Během vytrvalého plnění úkolů se rovněž musejí vypořádávat s logickými překážkami a jsou podníceni k vymýšlení řešení. Tím podporují nejen kreativitu, ale trpělivost s hledáním správného východiska.
V neposlední řadě přispívají lepší motorice. Každá hra vyžaduje jinou intenzitu pohybů, čemuž se musí uzpůsobit i citlivost každého hnutí ruky.
Svět se stále modernizuje a přináší nové možnosti. Připustit si praktičnost i nezvyklých věcí a být otevřený novinkám se stává základem naší společnosti. Ačkoli videohry mají i nezmíněné záporné stránky, nesou neopomenutelná pro.

4.7/5 - (4 votes)