Ne nadarmo se říká, že s úsměvem jde všechno líp. Pokud se při činnostech, které vykonáváme usmíváme, zřejmě nás daná činnost baví a vykonáváme ji rádi. A pokud se můžeme bez obav usmívat je naše radost o to větší. Zuby utváří úsměv a úsměv utváří obraz člověka. Pokud zuby vystavujeme na obdiv a rádi se usmíváme, šíří se kolem nás pozitivní aura, která působí na ostatní lidi a chtějí v takové přítomnosti být. Naopak je tomu u zamračeného člověka. Zamračenost a špatnou náladu způsobuje mnoho faktorů. Pokud člověk nechce ukazovat svůj úsměv, může za tím stát například i stav jeho zubů. Ve většině případů je špatný stav zubů způsoben špatnou péčí o ně.
vyšetření u zubaře
Zuby by se měly čistit ideálně dvakrát denně.  Na kartáček by se nemělo vůbec tlačit. Toto je častá chyba mnoha lidí, že na něj zbytečně tlačí v domnění, že si zuby lépe vyčistí. Opravdu stačí jej lehce držet a krouživými pohyby zuby systematicky čistit. Najděte si v čištění zubů svůj osobní systém tak, abyste žádné místo nevynechali. Po vyčištění zubů klasickým kartáčkem by se měly zuby vyčistit ještě kartáčkem mezizubním nebo zubní nití. Mnoho lidí tyto pomůcky vůbec nepoužívá nebo o nich v horším případě ani nikdy neslyšeli a nevědí, jak by se měly použít. Absence používání těchto pomůcek způsobuje zánět dásní, výskyt zubního kamene a zvýšené riziko vzniku paradontózy.
mezizubní čištění
Mezizubní kartáčky se vyrábí v několika velikostech. Pokud jste úplný začátečník v jejich používání začněte od nejmenší velikosti. Mezizubní kartáček se používá přesně tak, jak jeho název napovídá. Je tenký, válcovitého tvaru a strčí se mezi zuby. Pokud Vám mezi zuby nejde strčit, zřejmě máte rozsáhlý zubní kámen a v takovém případě vám jej odstraní dentální hygienista. Po jeho návštěvě budete již moci zmíněného pomocníka použít a zuby si tak udržovat bez zubního kamene sami. Stejnou službu vám udělá i zubní nit. Tu je lepší použít v případě, že na čištění nemáte moc času nebo na cestách.
bílé zuby
Kvalifikovaný zubní lékař vám rád v této oblasti poradí, pokud si nebudete jisti. Nejlepší je absolvovat jednou za čas i dentální hygienu, po které budou vaše zoubky a dásně k nepoznání. Pak už stačí je udržovat v kondici domácím pečlivým čištěním.
 

5/5 - (1 vote)