Pokud chcete žít zdravě dle zásad zdravého životního stylu, ale jste milovníky pečiva, pak si určitě uvědomujete, že budete muset ustoupit ze svých nároků a zvolit jistý kompromis. Bílé pečivo je totiž to poslední, co byste měli jíst, v případě že chcete jíst opravdu zdravě. Samozřejmě občas si jej dopřát můžete, nemusíte se bát, že pokud budete jíst jednou za týden kousek toastového světlého chleba, tak je to okamžitě špatně.

bezlepkový chléb

Pokud si chcete čerstvé pečivo dopřát denně, pak se klidně můžete pustit do některých druhů tmavého pečiva. Třeba žitný kvasový chléb je pro zdravý životní styl naprosto skvělý. Pokud navíc zvolíte severskou variantu, velice tmavého chleba se spoustou semínek, vloček, zadělaný pivem a obložený třeba pomazánkou a šunkou, pak uděláte dobře. Takový chléb je nejen zdravý, ale také velice chutný. Čtěte však při nákupu složení, protože spousta těchto chlebů je bohužel dobarvovaná karamelem. Jde to ale i bez karamelu! Co si na chleba dáte, to už je na vás. Doporučujeme třeba tvarohovou pomazánku s pažitkou, uzeného lososa, nebo třeba vařené vejce. Pokud máte rádi sladké snídaně, můžete si chleba namazat ořechovým máslem s medem.
žitný chléb

Pečivo také můžete nahradit žitnými krekry, nebo křupavými chlebíčky. Ty mají obrovskou výhodu v tom, že je můžete skladovat v uzavřené nádobě opravdu dlouho a nic se jim nestane. Takže pokud zrovna nemáte doma jako přílohu nic jiného, pak s trochou tvarohové pomazánky a čerstvé zeleniny s nimi uděláte opravdu parádu. Milovníci křupavých věcí si navíc opravdu užijí luxusní žitné chlebíčky rovnou 2x.
polední jídlo

Pokud máte rádi sladké pečivo, jako jsou třeba koblihy, tak tam bohužel taková náhrada není. Jediné co můžete udělat je, koblihy neusmažit ale aspoň upéct. Zkuste do těsta přidat třeba trochu celozrnné mouky, nahradit pšeničnou mouku moukou špaldovou a nebo si odpustit slazenou marmeládu.