Rostliny, a zejména květiny, přináší člověku mnoho radosti a potěšení. Pomáhají navodit dobrou náladu a tím mírnit deprese. Snad v každé domácnosti najdete alespoň jednu květinu v květináči. Kdo má zahradu, pravděpodobně má alespoň trávník, stromky a nějaké traviny. Pohled na zeleň zkrátka nemá žádná negativa, a proto rostliny neodmyslitelně patří k našim životům. Pokud nechcete nebo nemůžete mít doma květináče, i tak můžete mít doma zelenou oázu. Aerárium je skvělým řešením pro všechny interiéry. Co to vlastně je?

barevné sukulenty

Je to mini skleníček, který můžete mít někde postavený, nebo zavěšený. Pěstují se v něm různé rostliny, nejčastěji jde o sukulenty. Ty jsou k dostání v mnoha barvách, tvarech a velikostech, a vhodné jsou zejména pro svou vysokou odolnost a nenáročnou údržbu. Tyto stylové doplňky jsou vyrobeny z skovu a skla. Skvěle v nich vypadá snad všechno, od písku a mušlí až po rostliny. Dají se skvěle využít i jako dekorace k různým příležitostem. Díky otvoru, který je akorát velký pro pohodlné vkládání čehokoliv, snadno umístíte ozdoby na oslavy nebo třeba baňky na Vánoce. Fantazii se meze nekladou. K dispozici je několik typů – v černé nebo zlaté barvě, nebo čistě skleněných koulí s různě umístěnými otvory.

slunečnice v kouli

Zavěsit je lze na provázek, na háček, zkrátka na cokoliv se vám bude hodit. Pokud máte moderní interiér, tento druh dekorace u vás bude vypadat skvěle. Mnoho lidí si je zavěšuje třeba do koupelny či do ložnice. Zejména v koupelně vypadají výborně, protože ne každý zde může mít rostliny z důvodu absence světla. Díky závěsnému skleníčku můžete mít květiny kdekoliv. Jejich údržba je snadná, sklo v kombinaci s kovem vypadá úžasně a pokud zvolíte sukulent nebo třeba orchidej a s aranžováním si trošku vyhrajete, výsledkem bude opravdu jedinečný kus interiérového doplňku. O rostlinky se nemusíte starat tolik jako o ty klasické, proto jsou vhodné pro všechny, i pro ty, co nebývají často doma, nebo jim nevydrží ani nenáročný kaktus.