Cest k hubnutí vede spousta. Můžeme zkusit změnit svůj jídelníček, můžeme začít sportovat, můžeme brát nejrůznější prášky či využívat různá zařízení. Ano, tyto všechny způsoby budou dozajisté fungovat. Otázkou ale zůstává, jak jestli nám všechny tyto způsoby pomůžou nebo nám spíše uškodí.
výsledek hubnutí.jpg
To už je na každém z nás pro co se rozhodneme, ale pokud zapojíme zdravý rozum dojde nám, že tělu prospívá taková činnost, která je přirozená. Chemickou cestou tedy tělu spíše zavaříme, než odlehčíme od přebytečného tuku.
Pro některé z nás je však nadváha příliš velký oříšek. Nemusí jít však nutně o přejídání. Někteří lidé mají pomalejší metabolismu, trpí problémy se vstřebáváním živin nebo například cukrovkou. Pro tyto osoby často nefunguje pravidelný pohyb či změna jídelníčku. Musíme tedy sáhnout po něčem radikálnějším co tento proces urychlí.
Existují tři základní způsoby, jak nastartovat proces hubnutí. Mezi oblíbené patří kryokomory či sauny. Ty mají dva zásadní účinky. Jednak prospívají našemu zdraví a také napomáhají shodit přebytečná kila. V rámci sauny, kdy teploty přesáhují hodnotu 90 °C tělo vypouští látky, které urychlují metabolismus a bojí proti horečce. Díky pravidelnému saunování tedy nejen shodíte pár kil, ale také získáte větší odolnost proti nemocem.
Na podobném principu funguje také kryokomora. Ta ovšem neléčí teplem, ale právě mrazem. Procedura probíhá ve dvou komorách. Nejdříve si musíme obléct pouze bavlněné oblečení jiné by nám totiž popálilo kůži. Poté vstoupíme do první komory, kde je -60 °C. Zde se několik sekund zahříváme a připravujeme na přechod do druhé komory. V druhé je pak teplota do -130 °C, kde strávíme kolem tří minut.
losos s citronem.jpg
Celý proces nám sežehne staré buňky a nastartuje regenerační proces, to urychlí metabolismus což zrychlí spalování a nastartuje proces hubnutí. Podobně jako u sauny má kryokomora rezistentní efekt, který nám pomůže odolat nejrůznějších chřipkovým epidemiím.