Bez schodů se rozhodně pohodlně nedostaneme do druhého patra, a proto je musíme vybírat pečlivě, a proto se podíváme na pár základních typů

Druhy schodišť

Točité

Při výběru vhodné typu je zapotřebí brát v úvahu různé důležité věci, jako je například konstrukce schodů, aby byly ideálně vhodné do daného prostoru. Je zapotřebí zvolit vhodnou šířku, protože pokud budete chtít něco přepravovat mezi patry, tak se vždy širší schodiště opravdu hodí. Jestliže máte v daném místě pro schody malý prostor a klasické schody by překážely, tak je optimálním řešením točité schodiště, protože to zabírá mnohem méně místa. Dnešní takové moderní schodiště má kruhový tvar, jenž je vzhledově pěkný, aby dodal interiéru na designu. Tento typ není vhodný, jestliže se Vám točí hlava. V takovém případě se raději točitým schodům obloukem vyhněte. I přes malé rozměry se po nich může chodit pohodlně, na což si, při výběru také dávejte pozor. Vyrábí se z různých materiálů, přičemž u všech schodišť se můžete těšit na výbornou kvalitu a snadnou údržbu, jenž je také důležitá.

zatočené schody

Segmentová

Jak už můžeme poznat z názvu, tak zde jde o segmenty, což jsou vlastně jednotlivé části celku. Právě z těch je celá stavba postupně složena, což má své výjimečné kouzlo. Můžeme na trhu pozorovat několik tvarů, přičemž nejčastější je L či U. Velkou zajímavostí je, že díky skládání do sebe se dají díly různě poskládat, což je pro nás důležité, protože tak můžeme získat naprosto originální schody, jež budou do místnosti pasovat přesně na míru a podle Vašich představ.

moderní schodiště

Bočnicová

Tento třetí nejčastější typ má zase úplně jiné řešení, čehož můžeme využít ke svému dobru. Tentokrát zde schody nedrží na žádné speciální konstrukci, protože se upevňují přímo do zdi, což má řadu výhod. Tu první je bez pochyby vzhled, protože ten působí naprosto elegantně. Také nemusíme stavět náročnou oporu, protože většinu zátěže drží přímo Vaše zeď nemovitosti, a kterou jen tak něco nehne. Potěší výběr z několika variant a především materiálů.

4.7/5 - (4 votes)