Příroda to má vymyšlené tak, abyste měli celý rok co jíst. Když si vezmeme obyčejnou zeleninu, kterou lidé hodně jedí, jako přílohu nebo oblohu, nebo jí používají při vaření hlavních jídel, je to zelenina, která má své období. Některé zeleniny, jsou pěstované celoročně a můžete je na pultech v obchodních domech vidět, i když není jejich hlavní sezóna, ale nikdy z nich nebudete mít takovou radost a nebudou, tak chuťově bohaté jako když je ochutnáte v jejich čas. Najdete i zeleninu, která se prodává jen v dobu, kdy dozrává a pak jí na pultech již nevidíte anebo jen velmi málo. Například na jaře se hodně začíná s jarní cibulkou, medvědím česnekem, kedlubnou nebo ředkvičkou, je to zelenina, která dozrává, jako jedna z prvních.

plastové přepravky na zeleninu

Takový chřest, je příkladem zeleniny, který můžete vidět na prodejních pultech jen v období dubna a května, pak už není jeho sezóna a lidé se nesnaží ho pěstovat i v jiný čas než je na to určený. Ano stane se že na něj narazíte i červnu, ale to už jsou převážně jen zbytky, které ještě dorostli. Pak už se o nich nemluví a jsou k vidění zase až za rok a tak to je z většinou jednotlivých druhů, když pomineme rajčata, papriky a okurky, které vidíme v obchodech stále. Třeba takový špenát můžete na pultech vidět stále a je jak v mraženém stavu, tak i ve stavu čerstvém, ale nejvíce ho najdete začátkem června, kdy je ideální doba na to si ho jít natrhat, když ho vysadíte na své zahrádce.

plastové přepravky na zeleninu

Špenát je velmi chutným pokrmem a můžete ho jíst celoročně, i když už bude mražený. Když máte větší zásoby, můžete si ho na mrazit i z letních zásob. Budete tak vědět, že je to ten s hodně vitamíny a láskou, jakou jste mu při pěstování dali. Podobně je to i s dýněmi, které neuvidíte na pultech obchod dříve jak na podzim, kdy je jejich hlavní sezóna. Můžete si vybrat z plastové přepravky na zeleninu, kde je budou mít vyskládané, jednu vedle druhé. Nejtypičtější je Hokaido nebo Máslová a Špagetová dýně. Mají typickou chuť a většinou jsou určené na polévku, jako třeba máslová a Hokaido, nebo na špagety, jak je to v názvu u špagetové dýně. Dopřejte si zeleninu v ten správný čas.